שוק העבודה לאחר הקורונה-שינויים בהרגלי העבודה

מאת: דניאל טייב-ראש תחום גיוס ופיתוח עסקי

מגפת הקורונה, שפרצה בישראל במהלך מרץ 2020, הובילה לפגיעה בהכנסתם של למעלה מ-1.5 מיליון ישראלים, מתוכם, נכון לנובמבר 2020, כ-430 אלף שהיו שכירים לפני המשבר עדיין מוגדרים כחסרי הכנסה. כתבה זו מיועדת לאותם אנשים, שמחפשים קצת יציבות וודאות בתקופה הזו.

שיעור הנדבקים, התחלואה והסגרים יצרו תחושת אי וודאות בקרב המעסיקים אשר בתורם הוציאו לחל"ת ואף פטרו עובדים רבים. המגמה התפשטה ברוב ענפי המשק, וכאמור כתשעה חודשים לאחר פרוץ המגפה, העתיד עודנו לוט בערפל ואנו כנראה ערב סגר נוסף אשר עשוי לגרום לתופעת הפיטורים (וההוצאה לחופשות ללא תשלום) לחזור.

בין אי יציבות לאי של יציבות-הצעירים מחפשים קביעות

כשמתארים את דפוסי ההעסקה של דור ה-Y מרבים להדגיש את גמישותם בין מקומות עבודה, כאשר במחקרים רבים העידו בני הדור כי משך העבודה הממוצע שלהם נע בין 2-3 שנים במקום עבודה אחד. נראה כי אי היציבות התעסוקתית בתקופה זו, מובילה צעירים רבים לחפש משרה בעלת בטחון תעסוקתי גבוה יותר, עבודות שמאופיינות ברגישות נמוכה לשינויים בשוק וכך מונעות או מעקבות את הפיטורים הוא היציאה לחל"ת של העובד בתקופות של משבר.

ארגונים גדולים, ממשלתיים או ציבוריים, לרוב יציבים יותר מארגונים וחברות קטנות בעלות תזרים מזומנים מצומצם. כפועל יוצא מכך, צעירים רבים מחפשים כיום לעבוד בחברות גדולות ובין לאומיות אשר לא מסתמכות על קבלת קהל ועל השוק המקומי בלבד.

כמו כן, חברות ומקומות עבודה, אשר שייכים לתחום התרבות והתיירות מאבדים מהאטרקטיביות שלהם זכו בעבר, לעומת חברות אשר מספקות מוצרים "הכרחיים" או לשימוש ביתי, אלו נפגעו פחות (ואף חלקן שגשגו) עקב המשבר הנוכחי.

  

עבודה מהבית - העתיד כבר כאן

מגפת הקורונה שינתה את אופן העבודה העולמי מקצה לקצה, ההגבלות הממשלתיות הכריחו את המעסיקים להתקדם צעד אחד קדימה לקראת עבודה מרושתת, המאפשרת לעובד להתחבר לרשתות החברה מכל מקום בעולם. השינוי המתרחש אל מול עיננו מרגיש כבלתי נמנע, דומה במעט לשינויים בהרגלי הצריכה (מחנויות פרונטליות לרכישה מקווננת), מגפת הקורונה הגבירה את מהירות השינוי כהרף עין.

מבחינת מחפשי העבודה, עולה הדרישה למציאת מקום עבודה מתקדם טכנולוגית, אשר מעניק את היכולת לעבודה מהבית וכך משרתם פחות רגישה לסגרים והגבלות. מנגד, מקומות העבודה דורשים מהעובדים יכולות טכנולוגיות גבוהות יותר, אשר יאפשרו לעובדים להתמודד עם הצרכים הטכניים של עבודה מרחוק.

העבודה מהבית מתאפשר לרוב בחברות בעלות אוריינטצייה טכנולוגית, לדוגמא משרות בחברות הייטק נפגעו פחות מכלל המשרות במשק. אף על פי כן, חברות רבות השכילו לעשות מעבר זה לאחר פרוץ הקורונה משום ההכרח, ובזכות ההתקדמות הטכנולוגית בתחום העבודה מרחוק (שירותי ענן, תקשורת מוצפנת ועוד). המשמעויות החברתיות והכלכליות של אפשרות העבודה מרחוק הן רחבות מאוד, ויתכן שהשפעתן תמשך גם לאחר מציאת החיסון.   

 

 

מיהו עובד חיוני?

במהלך הסגרים, ניתנה לעובדים חיוניים למשק האפשרות לצאת לעבודת למרות ההגבלות, אך החיוניות אותה אנו מחפשים אינה בהכרח נתונה להחלטת המשק, אלא חיוניות העבודה למעסיק.

המשרות ההכרחיות לקיומה של חברה משתנות מאחת לאחת, אך באופן כללי ישנן משרות אמון במערכי הניהול של החברה שמחייבות את המשך העבודה לצורך קיומה. דוגמא היא משרות מנהלי חשבונות ומשרות מנהלות חשבונות, רואי חשבון, עורכי דין ומשפטנים אשר מהווים את עמוד השדרה התפעולי של החברה.

אקדמאים מחשבים מסלול מחדש

גלי הפטורים, יצרו מצב שעל כל משרה מתמודדת כמות כפולה של מועמדים בהשוואה לתקופה שלפני הקורונה, לכן אקדמאים רבים מחפשים לעשות שינוי מקצוע לתחומים בהן קיימות משרות רבות פנויות, מניסיוננו בחודשים האחרונים קיימת דרישה גבוה מאוד למנהלי ומנהלות חשבונות, אנליסט השקעות , אנליסט שיווק, מנהלי השקעות ואקטוארים.

השארו מעודכנים על המשרות החדשות המתפרסמות באתר או פנו אלינו

יש לכם הערות או שאלות לגבי הכתבה? שתפו אותנו

Contact us : info@ezjobseco.com or 051-2176126

© 2018 by EZ-Jobs.

  • LinkedIn Social Icon
  • Grey Facebook Icon
  • Black Facebook Icon
  • Facebook Social Icon